Вперше на Волині громадське голосування «Праймеріз» проведено у Ковелі

 

Свою громадянську позицію в неділю 12 вересня виявили 1090 ковельчан, взявши участь у голосуванні: Ковельчани – Совість України. Потреба у проведенні громадського голосування у Ковелі за словами міського голови Сергія Кошарука полягає у тому, що пропорційна система «закритих списків» гальмує розвиток місцевого самоврядування. Вона дискредитувала себе на місцевих виборах. Тому створено прецедент, коли на формування списків кандидатів впливатиме громада. Тому навіть в умовах нинішнього виборчого законодавства є можливість зробити  демократичнішою процедуру формування місцевих рад із максимальним залученням громадськості міста. Це зробить ради ефективнішими та підвищить рівень довіри громадян до місцевої влади.

З 10 до 17 години у семи мікрорайонах міста (Центральна площа, Сільмаш, Володимирська, Черемушки, Ватутіна, Брестський ринок, Ковель-2) відбувалося голосування з метою визначення рівня довіри до осіб зі списку найавторитетніших діячів Ковеля. Перелік та порядковість кандидатів був визначений шляхом рейтингових експертних та соціологічних досліджень. Тому із впевненістю можна сказати, що список сформований самими виборцями. У бюлетенях для голосування - 37 кандидатів. Серед них — педагоги, лікарі, керівники державних та комерційних підприємств і установ, державні службовці, працівники комунальної сфери, громадські діячі, представники культури і спорту. Кожен, хто прийшов до місця голосування, визначав не більше 3-х кандидатів, яким би довірив представляти інтереси громади в міській раді. Скриньки для голосування після 17 години доставили на Центральну площу міста, де й відбувся  публічний підрахунок голосів.

За результатами голосування найбільшу довіру серед ковельчан має міський голова Сергій Кошарук - 33,1%, другий результат - у голови ГО спорту інвалідів «Спарта» Валерія Дружиновича - 19,7%, на третьому місці - тележурналіст Ігор Чайка - 13,6%.

Наступні у рейтингу:

4 - Сергій Дружинович, голова молодіжного фонду «Наше майбутнє» - 12,8%

5 - Володимир Бойко, заступник міського голови - 12,0%

6 - Олександр Стречен, начальник пасажирського вагонного депо «Ковель»  - 9,5%

7 - Андрій Откаленко, голова молодіжної ГО «За життя» - 8,9%

8 - Віктор Сагаль, директор відділення «Ковельська філія Волинського ГРУ Приватбанк» - 8,3%

9 - Людмила Барановська, вчитель-методист, завідувач кафедри української мови та літератури міської гімназії - 7,6%

10 - Олена Вальчук,  директор Ковельської міської гімназії - 7,3%

Кожен  мав можливість запропонувати до списку свого кандидата, який, на їх думку, міг би стати народним обранцем. Серед тих, хто взяв участь в голосуванні, довіряють представляти інтереси ковельчан в міській раді   3,5% - Олегу Кіндеру,   3,2% - Ярославу Шевчуку,  1,4% - Ігорю Прокопіву.  

Праймеріз у Ковелі відбувся за сприяння Ковельського міського голови Сергія Кошарука. Ініціювали проведення заходу - Всеукраїнське громадське об’єднання «Комітет виборців України», ГО «Українське юридичне товариство» та ГО «За життя». Кандидатури, котрі набрали найбільшу кількість голосів на «Праймеріз», будуть запропоновані для списків партійним осередкам, як потенційні кандидати у депутати до міської ради на виборах 31 жовтня 2010 року. Голова ВГО «КВУ» Олександр Черненко результатами «Праймеріз» задоволений. Він вважає, що така кількість учасників голосування може репрезентувати думку усієї громади.

Громадське голосування засвідчило, що ковельчани схвально оцінили ідею відкритого формування списків. Виборці зможуть вплинути не лише на списки кандидатів за партійною системою, а й на те, яких кандидатів висуватимуть партійні осередки від конкретних мажоритарних округів. Знаючи переможців праймеріз, городяни також матимуть змогу з`ясувати у них, як потенційних кандидатів у депутати, наміри та міркування щодо майбутнього розвитку міста. Заслужений роками авторитет кандидатів та довіра до них людей слугуватиме найкращим гарантом добросовісного виконання своїх обов`язків народними обранцями.

Надія Назарова

м. Київ, вул. Львівська, 49
Тел./факс: (044) 423-1788, E-mail: sovukr@ukr.net
Використовуються технології uCoz © 2010