15 аргументів "ЗА" Володимира Гройсмана і його команду

 

 

 1. НА ЧОЛІ КОМАНДИ — МЕР, ЯКИЙ НАСПРАВДІ ЛЮБИТЬ СВОЄ МІСТО

 

Володимир Гройсман – корінний вінничанин у п’ятому поколінні. На виборах 2006 року він пообіцяв городянам зробити Вінницю містом, яким пишатиметься кожен його житель. І Вінниця за ці роки справді увійшла до числа провідних обласних центрів України, посідаючи вищі сходинки у різних незалежних рейтингах розвитку, динаміки і якості життя. Втім, на думку мера, головне – не місце в рейтингах, а відчуття самих городян. Якщо люди з року в рік відчувають зміни на краще – це і є визнання. Так може говорити тільки той, хто насправді любить своє рідне місто.

 

 2. ДОТРИМУВАТИСЬ СЛОВА – ПРИНЦИП ГРОЙСМАНА І ЙОГО КОМАНДИ

 

За висновком українського аналітичного видання «Комментарии», зробленим напередодні виборів до місцевих рад, голови лише двох міст (серед 35 найбільших міст України) – Вінниці та Червонограда – слова дотримали. Там же зазначається, що мер Вінниці, не обмежуючись рамками своєї передвиборної програми, зробив для мешканців міста значно більше. У команді Володимира Гройсмана добре знають його принцип: «Пообіцяв людям – повинен зробити». Це його вимога і до себе, і до кожного, хто працює поруч з ним.

 

 

 3. ВОНИ НЕ ЗНАЮТЬ СЛОВА «НЕМОЖЛИВО»

 

  Коли наприкінці 2005-го року Володимир Гройсман приступив до виконання обов’язків міського голови, однією з найгостріших для городян була проблема вивезення сміття. Багато хто переконував тоді в. о. мера, що поставлене ним завдання протягом зими звільнити місто від сміття — нереальне. Мовляв, і до вас пробували! Але мер показав, як розв’язуються такі проблеми: створив цілісну систему роботи, якої не було взагалі, налагодив елементарний контроль за роботою і нагадав посадовим особам про відповідальність за їхні ділянки роботи. Як результат: сьогодні сміття вивозять щоденно увечері та вночі (щоб не заважати мешканцям), налагоджено його вивезення з приватного сектору, ліквідовано стихійні сміттєзвалища. А завдяки оновленню парку техніки і змін у технології прибирання вулиць, Вінниця стала вигідно відрізнятися від інших міст України не тільки влітку, а й взимку — під час снігопадів та ожеледиці, коли «стоїть» навіть столичний Київ, у нас дороги чисті.

 

  Таких застарілих проблем, які не вдавалося зрушити жодному з попередніх мерів, а його команді вдалось, чимало: від усунення з вулиць міста гральних автоматів до ліквідації стихійної торгівлі. Віднайшли кошти для капітального ремонту доріг, які востаннє ремонтувалися у Вінниці ще перед Олімпіадою-80. Дорожні роботи не припинялися навіть у кризовому 2009-му.

 

Ще одна гостра проблема, розв’язання якої теж багатьом здавалось неможливим без підтримки держави за рахунок тільки місцевого бюджету, — будівництво доступного житла. Однак Вінниця стала одним із перших обласних центрів України, де діє програма «Муніципальне житло». У першому такому будинку працівники бюджетної сфери справлять новосілля уже цієї осені.

 

 

 4. У МІСЬКІЙ РАДІ ТЕПЕР ПРАЦЮЮТЬ ПО-СУЧАСНОМУ

 

  Володимир Гройсман – молодий і успішний менеджер нового покоління. В основі його популярності – іноді непопулярні і навіть жорсткі рішення, але цими рішеннями встановлюються чіткі і єдині для всіх правила. І не просто правила – європейські стандарти. Починати треба з себе, каже він. Як результат, за ці чотири роки у міській раді з’явились дрес-код, політика якості, комп’ютерні мережі і ще багато інших «ноу-хау». Завдяки зміні підходів до управління, власне і вдається розв’язувати ті проблеми, вирішити які раніше не вдавалось. Приклад роботи нової міської команди показує, що країна нарешті вибирається на дорогу в нове життя, крокувати якою зі старими управлінськими стереотипами неможливо.

 

 

5. ЗА МОЛОДИМ ЛІДЕРОМ ЙДЕ МОЛОДЬ

 

  Своїм прикладом молодий мер показує, що молодь може знайти себе у своєму рідному місті. Проблемам самореалізації молоді його команда приділяє особливу увагу. Вони навчаються сучасним танцям, співають у проекті «Музика на Парижі», демонструють свої таланти у «Танцях біля мерії». Вінниця стала одним з небагатьох міст, де створено сучасний скейт-парк, що відповідає європейським стандартам безпеки. Саме Вінниця першою в Україні прибрала з вулиць гральні автомати, на яких просаджували кишенькові гроші студенти і школярі. Саме з ініціативи Володимира Гройсмана започатковано традицію відзначати міські свята без алкоголю, а з території Центрального парку прибрані шашличні, пивні.

 

  А молодь, у свою чергу, не залишається осторонь міських проблем – волонтери допомагають людям з обмеженими фізичними можливостями брати участь у міських святах, виходять весною прибирати парки і сквери, влітку працюють у «Пляжному патрулі».

 

  Коли молоді люди відчувають, що можуть реалізувати себе не десь, а у своєму рідному місті, воно справді оживає. Так само можуть ожити і наші села, якщо там теж будуть дбати і про роботу, і про цікаве дозвілля для молоді.

 

6. КОМАНДА ПРАЦЮЄ НА СОВІСТЬ

 

  Володимир Гройсман має повне моральне право говорити, що чиновникам треба мати совість, хоча б тому, що всі чотири роки на посаді міського голови користується лише власним авто, на відміну від колишньої і й нинішньої номенклатури, яка не соромиться оновлювати свій службовий автопарк розкішними машинами за кошти бюджету.

 

Насправді, совість – це усвідомлення своєї відповідальності перед людьми. «Ми повинні працювати так, щоб нам не було соромно перед людьми за свою роботу», — дотримуватись цього правила мер вимагає від усіх членів своєї команди. А якщо ні – тобі не місце у команді!

 

 7. КОМАНДА, ЯКА НЕ ПАСУЄ ПЕРЕД ПРОБЛЕМОЮ

 

  Володимир Гройсман — перший з міських голів України, хто зміг подолати стихійні базари. До нього очільники міста лише обіцяли подолати цю проблему, а в багатьох містах і досі обіцяють. Сьогодні на місці колишніх «торгових рядів» квітнуть троянди, а Вінницю ставлять за приклад іншим містам. У той час дії влади по очищенню вулиць і тротуарів від «базарного життя» набрали всеукраїнського розголосу. Тим, хто спасував тоді перед спротивом «стихійних» підприємців, міський голова заявив: якщо влада не може справитися з проблемою, ми всі маємо піти у відставку. І сам готовий був зробити це першим. У цьому весь Гройсман. Він може радитися, сперечатися на етапі обговорення, але коли рішення ухвалено, ніколи від нього не відступає. Утім, сьогодні у його команди подібних сумнівів вже не виникає. Навколо вінницького голови згуртувалися люди різного віку й переконань, які разом працюють на результат.

 

  Але слід додати, що при ліквідації стихійної торгівлі не забули про підприємців. Кожному була запропонована альтернатива, а для мешканців району й області, які самі вирощують сільськогосподарську продукцію, створені безоплатні торговельні місця на діючих ринках.

 

 8. ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ СИСТЕМНО

 

  Якщо раніше місто управлялось авральними методами (досить згадати, як ми щороку гадали — буде тепло на Новий рік чи гаряча вода влітку), то в останні роки управління стало системним. Після наведення елементарного порядку в різних сферах життєдіяльності Вінниці, команда Володимира Гройсмана перейшла до комплексного розв’язання проблем. Так були подолані, наприклад, корупційні схеми на маршрутних перевезеннях. Міський голова зробив прозорою процедуру розподілу маршрутів. На замовлення міської ради науковцями розроблена концепція розвитку пасажирських перевезень. Результатом її втілення стало створення муніципального автобусного парку, будівництво нових тролейбусних ліній і надходження до трамвайного парку безкоштовних вагонів зі швейцарського Цюріха.

 

  Сьогодні так само ефективно вирішуються й багато інших питань. Уперше за часів незалежності системні зміни розпочалися і в медицині. Завдяки модернізації станції швидкої допомоги сьогодні пацієнти у будь-якій точці Вінниці чекають лікаря не довше 15 хвилин після виклику. Збудовано і введено в дію ряд нових закладів: хірургічний корпус з 8 операційними у реорганізованій лікарні швидкої медичної допомоги, Центр догляду за недоношеними немовлятами, відділення для лікування та реабілітації інвалідів війни, сучасний кардіоцентр… Володимир Гройсман звернувся до Уряду з проханням визначити Вінницю містом для експериментального впровадження страхової медицини. На жаль, наразі державі не до цього, тож місто готується до відпрацювання реформи системи охорони здоров’я власними силами.

 

 9. РОЗВ’ЯЗУЮТЬСЯ ПРОБЛЕМИ КОЖНОГО МІКРОРАЙОНУ

 

  Володимир Гройсман вважає, що усі городяни мають право на гідні умови і якісні послуги, незалежно від місця проживання, хоча проблеми районів багатоквартирної забудови і приватного сектору різні. Ремонт доріг, освітлення вулиць поступово заходять у ті мікрорайони, які «цивілізація» завжди оминала. Уже цього року розпочинається реалізація проекту каналізування П’ятничан і Старого міста, який за п’ять років має охопити усю територію цих мікрорайонів.

 

  У районах приватної забудови запрацювала система квартальних комітетів, яка нині є однією з кращих в Україні. Асоціація квартальних комітетів, яких обирають самі мешканці зі своєї громади, розв’язує проблеми територій спільно з міською владою. Саме за їх участю розпочалась паспортизація територій приватного сектору, яка має на меті підняти рівень забезпеченості послугами усіх мешканців міста – розвиток транспортного сполучення, мережі аптек і магазинів тощо саме у приватному секторі. Такий підхід сьогодні команда планує застосовувати і у Вінницькому районі.

 

 10. КОМАНДА ПРАЦЮЄ ПРОФЕСІЙНО

 

  Роботу Вінницької міської ради сьогодні часто ставлять у приклад. Вивчати її досвід, особливо роботу єдиного в Україні центру адміністративних послуг «Прозорий офіс», приїжджали з усіх обласних центрів України. Добре знають Володимира Гройсмана і роботу його команди не тільки у інших містах, до його думки прислухаються і в столиці. Два роки тому він був обраний віце-президентом Асоціації міст України, є одним з представників України в Палаті місцевих влад Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. Йому пропонували багато високих посад. Так, минулого року Асоціація міст України висувала його кандидатуру на пост віце-прем’єра з регіональної політики і ЖКГ. Але він залишився працювати у місті, відповідальність перед мешканцями якого на себе взяв.

 

Така увага до роботи вінницької влади не випадкова – тут дійсно працює високопрофесійна команда, яка до того ж завжди готова ділитись своїми напрацюваннями і відкрита до співпраці.

 

 11. ГРОЙСМАН ОБ’ЄДНУЄ ФАХІВЦІВ

 

Представники Швейцарського бюро співробітництва досі згадують історію, коли вінницький голова у 2006 році відмовився відвідати за їхні кошти Цюріх, щоб оглянути трамваї. Він тоді пояснив, що не є фахівцем з транспорту і відрядив за кордон представників ТТУ, за висновками яких і було ухвалено остаточне рішення про передачу вагонів у Вінницю. Швейцарці кажуть, що це був унікальний випадок в історії їхнього спілкування з чиновниками в Україні. Володимир Гройсман переконаний, що неможливо бути фахівцем у всіх галузях. Тому, на його думку, завдання ефективного керівника – зібрати найкращих фахівців, створити їм умови для діяльності, поставити чіткі завдання, забезпечити ресурсами і проконтролювати виконання цих завдань.

 

 12. ВЛАДА СТАЄ ВІДКРИТОЮ ДО ЛЮДЕЙ

 

  При жодному міському голові не працювало стільки громадських дорадчих органів: рада підприємців, транспортна рада, рада іноземних студентів, молодіжна рада, дитяча рада… Володимир Гройсман вважає, що важливі питання життєдіяльності міста повинні вирішуватись спільно з тими, кого вони безпосередньо торкаються.

 

  Свою проблеми чи думку донести до влади може кожен мешканець Вінниці. Поспілкуватись з міським головою можна і на особистому прийомі, і під час об’їздів міста. Іноді люди зі своїми питаннями просто підходять на вулиці. Щодня надходять питання і на неофіційний міський сайт «Моя Вінниця» (www.myvin.com.ua), який працює вже чотири роки. Володимир Гройсман сам переглядає всі скарги городян і особисто на них відповідає.

 

Загалом за рік службовці міської ради по усіх каналах спілкування з мешканцями міста опрацьовують майже 170 тисяч звернень. Міський голова, який завжди наголошує на дотриманні принципу відкритості влади у Вінниці, попередив усіх посадовців, що будь-кого, хто «відфутболить» хоч одне звернення, він особисто «відфутболить» з влади.

 

 13. ВІДРОДЖУЄТЬСЯ ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ МІСТА

 

  Промисловість Вінниці була зруйнована ще у 90-х роках. Сьогодні міська влада формує нову виробничу й інноваційну базу міста. За останні роки запрацювало польсько-українське підприємство «Барлінек», розпочато будівництво найбільшої в Європі кондитерської фабрики, де працюватиме 2,5 тисячі людей, готується майданчик для нового молокозаводу. Запроектовано кілька років тому Вінницький індустріальний парк (ВІП). Володимир Гройсман – людина із сучасним мисленням і його команда постійно працює над тим, щоб Вінниця ставала все більш привабливою для інвесторів.

 

 14. КОМАНДА, ЯКА ДИВИТЬСЯ ВПЕРЕД

 

  Володимир Гройсман і його команда розпочинали з «латання дір» у комунальному господарстві – цього потребувала ситуація. Сьогодні ситуація під контролем і прийшов час для наступного кроку — визначення пріоритетів розвитку Вінниці на перспективу. У вересні сесія міської ради затвердила Стратегічну концепцію розвитку міста до 2020 року «Вінниця-2020». У ній чітко визначено, що має бути зроблено – у найближчий час, і в подальшій перспективі — у галузях освіти, охорони здоров’я, комунального господарства, транспорту, економіки, щоб це найкращим чином позначилося на якості життя людей. Одним із пріоритетів програми «Вінниця – 2020» є також і розвиток співпраці з Вінницьким районом.

 

Це реальні плани, в основі яких лежить реальний досвід і галузеві програми, які вже розроблені і втілюються – такі як програми модернізації системи теплопостачання, запровадження автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР), перетворення Вінниці у місто, дружнє до дітей тощо.

 

 15. МІСТО МАЄ СТАТИ ЄВРОПЕЙСЬКИМ

 

  Зробити Вінницю справді європейським містом, сучасним і комфортним, — стратегічна мета команди Гройсмана. Перш за все – це оновлення інфраструктури міста, підвищення якості послуг населенню до рівня європейських стандартів. Європейського вигляду вже набули улюблені зони відпочинку городян: площа Театральна, бульвар Пирогова, пішохідна зона на вулиці Грушевського, Центральний парк культури та відпочинку. У Вінниці вже працює Польське консульство. Справді європейськими і одними з кращих в Україні стали міські свята – Дні Європи і Дні міста, які високо оцінюють і зарубіжні гості.

 

  Над досягненням цієї мети команда Гройсмана планує працювати і далі – і у місті, і в районі. Саме європейську модель співпраці між країнами чи регіонами, які спільно розв’язують проблеми, залишаючись при цьому самостійними, планується застосувати на рівні відносин Вінниці і Вінницького району.

 

 

м. Київ, вул. Львівська, 49
Тел./факс: (044) 423-1788, E-mail: sovukr@ukr.net
Використовуються технології uCoz © 2010